My z Nich 2. Spuścizna językoznawców drugiej połowy XX wieku
Tom zawiera 17 tekstów, prezentujących tę samą liczbę językoznawców, napisanych przez 19 autorów i współautorów. Układ tomu jest alfabetyczny, według nazwisk przywoływanych językoznawców.
My z Nich. Spuścizna językoznawców Uniwersytetu Warszawskiego
Publikacja tomu "My z Nich. Spuścizna językoznawców Uniwersytetu Warszawskiego" zbiega się w czasie z dwiema ważnymi dla nas datami: dwusetną rocznicą powstania Uniwersytetu Warszawskiego, przypadającą w roku minionym i również dwusetną rocznicą początków polonistyki warszawskiej, datowaną na rok 1818.
Jest to książka z zakresu teorii i filozofii języka oparta w swej warstwie ilustracyjnej głównie na faktach polszczyzny; wśród filologów może więc zainteresować szczególnie polonistów.
Nasz świat w słowach polskich i rosyjskich zaklęty
Słowo, najbardziej potrzebne i najbardziej precyzyjne narzędzie, jakim posługuje się istota ludzka, służy jej we wszystkich dziedzinach życia.
Niebezpieczne zwierzęta morskie
Opisy zwierząt ilustrowane są kolorowymi rysunkami i zdjęciami.
NITROKS – poradnik dla nurków to pełne kompendium współczesnej wiedzy na temat zastosowania sztucznych mieszanin oddechowych zawierających tlen i azot, w nurkowaniu rekreacyjnym– zarówno sportowym, jak i technicznym.
Nowa retoryka teatru. Między wczoraj a jutro
Książka jest próbą pokazania, jaką materią i tworzywem teatralnym staje się dramat w rękach reżyserów, inscenizatorów, aktorów, pedagogów.
Nowe horyzonty energoterapii – dla zainteresowanych sztuką samoleczenia
Sformułowanie nowatorskiej teorii podstaw bioenergoterapii i powiązanie jej z bioelektroniką skłoniło Autora, by zainteresować nią także naukowców.
Nowe informacje o zbiorach «Narodowego Fotokorpusu Języka Polskiego»
Tytułowy obiekt (w skrócie: NFJP) dostępny jest na stronie internetowej www.nfjp.pl.
Nowe metody i algorytmy tomografii procesowej
W książce przedstawiono nowe metody i algorytmy wykorzystujace pole elektryczne w badaniach nieniszczacych obiektów przestrzennych z zastosowaniem technik tomografii procesowej: impedancyjnej, pojemnosciowej i ultradźwiekowej.