Inżynieria procesów logistycznych
Przedmiotem rozważań w niniejszej monografii, jest inżynieria zarządzania procesami logistycznymi, badanymi w aspekcie organizacyjno-funkcjonalnym i analityczno-syntetycznym.
A Study in the Linguistics-Philosophy Interface
W książce przedstawiono refleksje prowadzące, do ustalenia podstaw dającego się przyjąć światopoglądu racjonalnego. Ów światopogląd jest rozumiany jako uznanie tez najogólniejszych, jakie można wyczytać z semantycznej, tzn. poznawczej, strony Języka – jako szczególnego środka ujmowania przez ludzi wszelkich stanów rzeczy.
Edukacja artystyczna w twórczej komunikacji. Rosyjski teatr i film
Publikacja jest próbą pokazania edukacji artystycznej w twórczej komunikacji z perspektywy praktyków teatru i filmu rosyjskiego.
Łańcuch bezpieczeństwa. Zagrożenia, ryzyko, kryzysy
„Łańcuch bezpieczeństwa. Zagrożenia, ryzyko, kryzysy” (2021) to ostatnia, trzecia część cyklu „Trylogia bezpieczeństwa” obejmującego „Propedeutykę bezpieczeństwa. Filozofia, nauka, fenomen” (2020) oraz „Bezpieczeństwo narodowe i jego typologie” (2020), które ukazały się nakładem oficyny wydawniczej BEL Studio Warszawa.
Очерки по ономастическому переводу и лингводидактике
Книга состоит из ряда очерков, опубликованных в разные годы в виде научных статей.
Projektowanie systemów bezpieczeństwa
Publikacja „Projektowanie systemów bezpieczeństwa” jest omówieniem podstawowych zasad, wytycznych i technik, jakie należy uwzględnić podczas nowopowstających systemów bezpieczeństwa.
Monografia dotyczy modelowania i symulacji ruchu ciał obciążonych falą podmuchową,z uwzględnieniem interakcji ośrodka gazowego i ciał stałych.
Staroobrzędowe krzyże i ikony metalowe
Historia „obrońców starej wiary” jest pełna tajemnic oraz fascynuje nas odmiennością i samotnością ludzi, którzy zdecydowali się żyć według własnych reguł z dala od społeczeństwa i Kościoła.
Książka, na płaszczyźnie teoretycznej i praktycznej, podejmuje problematykę zwiększania wartości usługi dla pasażera miejskiego transportu zbiorowego.
Etymologizowanie nie tyle mówi o rzeczywistych aspektach nominacji, ile o tym, w jaki sposób ludzie rozumieją wyrażenia języka i jak starają się wytłumaczyć pochodzenie (historię) niejasnych dla siebie słów.