Automatyka i miernictwo przemysłowe. Laboratorium
Niniejszy skrypt ma na celu wprowadzenie studentów w podstawowe zagadnienia z zakresu pomiarów technologicznych i aparatury kontrolno-pomiarowej, elementów elektrotechniki i elektroniki oraz automatyki przemysłowej, sterowania i optymalizacji technologicznych układów złożonych.
Prezentowana książka poświęcona jest problematyce matematycznego modelowania i ilościowego rozwiązywania różnych sytuacji decyzyjnych, zwłaszcza z zakresu nauk wojskowych.
Bezpieczeństwo narodowe i jego typologie
Tytułowe bezpieczeństwo narodowe jest centralnym punktem odniesienia wszelkiego bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa indywidualnego i grupowego, personalnego i instytucjonalnego, a także wewnętrznego i zewnętrznego.
Bibliografia prac Andrzeja Bogusławskiego
Osiągnięcia badawcze Profesora Bogusławskiego są imponujące: dwadzieścia pięć monografii, kilka słowników oraz tomów przez Niego redagowanych, około 400 artykułów z zakresu filozofii języka, semiotyki, semantyki, pragmatyki, leksykologii, leksykografii, składni, fleksji, słowotwórstwa, fonologii, teorii tekstu, teorii przekładu.
Inspiracją do powstania„Błędów w myśleniu” - drugiej części wydanej w 2015 roku „Sztuki myślenia - było głębokie przeświadczenie autorki, że dopiero świadoma wiedza o błędach, do których mają skłonność wszyscy ludzie, może uchronić przed ich popełnianiem.
Boje, szpulki, kołowrotki i ich zastosowanie w nurkowaniu
Książka zawiera szczegółowe informacje dotyczące sprzętu dostępnego na rynku oraz technik jego wykorzystania.
Budowa dróg – podstawy projektowania
Inaczej jednak czyta „warunki techniczne” inżynier, a inaczej student, stąd podręcznik pomocny w stawianiu pierwszych kroków w projektowaniu dróg.
W podręczniku przedstawiono, w encyklopedyczny sposób zagadnienia dotyczące zasad budowy infrastruktury technicznej transportu lądowego i powietrznego.
Książka zawiera obszerne fragmenty oryginalnego tekstu, pozycji z kanonu lektur szkolnych.
Depozytorium leksykalne języka polskiego. Fotoprzegląd frazematyczny (2). Tom XLII
Masa słownictwa polskiego okresu od końca wieku XVIII do dziś, złożona z pojedynczych wyrazów, ale niezarejestrowana w naszych podstawowych słownikach ogólnych (od „Lindego” do „Dubisza”), jest fascynująco duża i wystarczająco liczna, by opracować nowego „Doroszewskiego” o objętości co najmniej 400 000 haseł.