Rozwój środków transportu w SZ RP
Siły Zbrojne stoją u progu kluczowych decyzji w zakresie odbudowy potencjału środków transportu.
Rozwój, eksploatacja, przechowywanie i ochrona balistyczna środków transportu
Mówiąc o rozwoju środków transportu przeznaczonych dla Sił Zbrojnych RP należy mieć na uwadze prowadzenie systematycznego monitorowania tendencji rozwojowych w obszarze pojazdów wojskowych, zarówno w odniesieniu do zabezpieczenia potrzeb wynikających z realizacji obecnych i przyszłych zadań Sił Zbrojnych RP, jak i zadań związanych z udziałem w operacjach wojskowych poza granicami kraju.
Przedstawiona publikacja poświęcona jest pojazdom kołowym oraz gąsienicowym zabezpieczenia technicznego dla sprzętu czołgowo-samochodowego.
Rozwój, eksploatacja, przechowywanie i ochrona balistyczna środków transportu. Nowe trendy
Rozwój, eksploatacja, przechowywanie i ochrona balistyczna środków transportu – nowe trendy – jest ukierunkowana i powinna dążyć do wyposażenia sił zbrojnych w odpowiednie zdolności transportowe, które będą gotowe w każdym stanie (zagrożenia, kryzysu i wojny) do realizacji zadań, w tym sprawnego przemieszczania osób i ładunków.
Konstrukcja, eksploatacja, osłona balistyczna pojazdów oraz technologie
Konstrukcja, eksploatacja, osłona balistyczna pojazdów oraz technologie jest ukierunkowana i powinna dążyć do zapewnia siłom zbrojnym odpowiednich i koniecznych zdolności transportowych
Eksploatacja sprzętu wojskowego – problemy i rozwiązania
Odpowiedzialność za jakość sprzętu wojskowego spoczywa na wielu stronach zainteresowanych tj. wykonawcy (dostawcy), zamawiającym (gestorze) oraz użytkowniku.
Alfabet bezpieczeństwa. Suplement do trylogii bezpieczeństwa
Kierowany na rynek wydawniczy „Alfabet bezpieczeństwa” to oryginalne wydawnictwo o charakterze leksykalnym powstałe na bazie trzech prac: „Propedeutyka bezpieczeństwa. Filozofia, nauka, fenomen” (2020), „Bezpieczeństwo narodowe i jego typologie” (2020) oraz „Łańcuch bezpieczeństwa. Zagrożenia, ryzyko kryzysy” (2021), które ukazały się nakładem oficyny wydawniczej BEL Studio Warszawa w jednolitej redakcji edycyjnej. Z uwagi na spójność tematyczną i zbliżoną stylistycznie redakcję wydawniczą wszystkie trzy dzieła można zaliczyć nieformalnie do pewnego rodzaju całościowej trylogii bezpieczeństwa, co dodatkowo podkreśla podtytuł „Alfabet bezpieczeństwa. Suplement do trylogii bezpieczeństwa”.
Tłumaczenie z czeskiego: Ludmila Lambeinová, Agnieszka Salamucha
Wstęp do algebry z elementami teorii liczb
Niniejsze opracowanie obejmuje materiał z zakresu algebry, algebry liniowej i elementów teorii liczb, jaki był wykładany w latach 2000-2021 dla studentów Wydziału Cybernetyki, Elektroniki i Mechanicznego WAT