Speculum Linguisticum. Vol. II
Tom drugi Speculum Linguisticum, który ukazuje się już w kilka tygodni po wydaniu przez BEL Studio tomu pierwszego, zawiera 12 artykułów o różnorodnej tematyce filologiczno-lingwistycznej (polonistycznej, slawistycznej, anglistycznej, ogólnojęzykoznawczej,a także ugrofińskiej).
Systemy transportu pasażerskiego w regionach
Książka podejmuje, na płaszczyźnie teoretycznej, empirycznej oraz koncepcyjnej, problematykę funkcjonowania, kształtowania, a także przyszłego rozwoju systemów transportu pasażerskiego w ujęciu regionalnym.
Przedmiotem rozważań książki jest analiza czynników i uwarunkowań politycznych systemu politycznego państwa wpływających na bezpieczeństwo ekonomiczne Polski w latach 2004–2014, a więc od momentu akcesji do Unii Europejskiej.
Polski Rocznik Muzykologiczny 2006
Piąty tom „Polskiego Rocznika Muzykologicznego” dedykowany Profesor Zofii Helman.
Polski Rocznik Muzykologiczny 2007-2008
Szósty tom „Polskiego Rocznika Muzykologicznego” dedykowany jest Karolowi Szymanowskiemu w siedemdziesiątą rocznicę śmierci oraz Hieronimowi Feichtowi w czterdziestą rocznicę śmierci.
Polski Rocznik Muzykologiczny 2010
Niniejszy tom „Polskiego Rocznika Muzykologicznego” Chopinowi i tym muzykom, którym przyszło żyć na obczyźnie oraz walczyć o niezależność własną i swej sztuki. Artykuły zawarte w niniejszym tomie w większości poświęcone są tytułowym kwestiom naświetlając je z różnych stron, w porządku chronologicznym. Tom kończy zapis wypowiedzi panelowych „Twórca między ojczyzną i obczyzną”. Panel ten wieńczył XXXIX Konferencję Muzykologiczną Związku Kompozytorów Polskich „Ledwie pamiętam... jak w kraju śpiewają” (F. Chopin). Kompozytor na obczyźnie, która odbyła się na Uniwersytecie Muzycznych Fryderyka Chopina w Warszawie w dniach 28-29 maja 2010 roku. Większość materiałów z tej konferencji opublikowano w „Forum Muzykologicznym” 2010.
Polski Rocznik Muzykologiczny 2009
Tom poświęcony pamięci Mieczysława Karłowicza w stulecie śmierci.
Polski Rocznik Muzykologiczny 2011
Niniejszy tom „Polskiego Rocznika Muzykologicznego” ukazuje się na przełomie 2011 i 2012 roku, na stulecie polskiej muzylologii uniwersyteckiej