Przegląd Historyczno-Wojskowy nr 2/2009 (227)
KWARTALNIK. Dostępny również w prenumeracie. Do kupienia także w PDFie – pojedyncze artykuły – po 20,00 zł
Przegląd Historyczno-Wojskowy nr 4/2009 (229)
KWARTALNIK. Dostępny również w prenumeracie. Do kupienia także w PDFie – pojedyncze artykuły – po 20,00 zł
Słowo i wypowiedź 1. Zbiór zadań do nauki o języku polskim
Ta książka, to propozycja ćwiczeń z komentarzem teoretycznym, odpowiadających zakresem dwóm powiązanym ze sobą kursom uniwersyteckim prowadzonym w ramach nauki językoznawstwa synchronicznego: wprowadzeniu do nauki o języku i gramatyce opisowej języka polskiego.
Błędy myślenia powszechnie wykorzystywane są w reklamie, a merytoryczny dyskurs polityczny coraz częściej zastępują fajerwerki chwytów erystycznych i sztuczek socjotechnicznych.
Algebra liniowa z elementami geometrii. Teoria, przykłady, zadania
Książka przeznaczona jest dla studentów wszystkich niematematycznych kierunków studiów technicznych i ekonomicznych.
Logistyka morska. Statki, porty, spedycja
Logistyka morska. Statki, porty, spedycja – jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym pozycją książkową poświeconą szerokiej problematyce funkcjonowania logistycznych łańcuchów dostaw z wykorzystaniem drogi morskiej.
Jan WAWRZYŃCZYK
Słownik bibliograficzny języka polskiego
Tom 10: Wyg─Ż
Ostatni 10 tom publikacji, której t. 1 ukazał się w 2000 r. Zawiera szczegółowe informacje bibliograficzne o poszczególnych wyrazach zaczerpniętych z tekstów języka polskiego końca XVIII ─ pocz. XXI w. w przedziale literowym Wyg─Ź. Dotyczą one cech gramatycznych, semantycznych i pragmatycznych tych wyrazów i ─ po części ─ ich związków (z innymi wyrazami). Materiały cenna dla językoznawców, ale też badaczy literatury i kultury polskiej.
Przymiotniki polskie. Przegląd krytycznodatacyjny dokumentacji okresu 1985-1992 (z fotocytatami)
Przymiotniki notowane i opisywane w słownikach języka polskiego (od „Lindego” do „Dubisza”) trudno uznać za kategorię wyrazów opracowaną szczególnie starannie, lepiej od rzeczowników, czasowników czy - powiedzmy - spójników.
Świadomość? Ależ to bardzo proste!
Książka nie jest o mózgu, neuronach i synapsach. Zagadnienia te są tylko marginalnie wspomniane. Ona dociera do istoty sprawy. Jak w materialnym tworze z mózgowej galarety powstaje dziwne poczucie świadomości?
Ósmy tom BIBLIOTEKI PRZEKŁADÓW ROSYJSKICH XVII–XVIII WIEKU Z LITERATURY STAROPOLSKIEJ