Słownik bibliograficzny języka polskiego. Tom 9
Kolejny tom publikacji, której t. 1 ukazał się w 2000 r.
Słownik bibliograficzny języka polskiego. Tom 5
Kolejny tom publikacji, której t. 1 ukazał się w 2000 r.
Słownik bibliograficzny języka polskiego T. 7: Pri-R
Kolejny tom publikacji, której t. 1 ukazał się w 2000 r.
Jan WAWRZYŃCZYK
Słownik bibliograficzny języka polskiego
T. 8: S–Ś
Kolejny tom publikacji, której t. 1 ukazał się w 2000 r. Zawiera szczegółowe informacje bibliograficzne o poszczególnych wyrazach zaczerpniętych z tekstów języka polskiego końca XVIII ─ pocz. XXI w. w przedziale literowym S─Ś. Dotyczą one cech gramatycznych, semantycznych i pragmatycznych tych wyrazów i ─ po części ─ ich związków (z innymi wyrazami). Materiały cenna dla językoznawców, ale też badaczy literatury i kultury polskiej.
Model reagowania na zagrożenia piractwem morskim
Rozwój piractwa somalijskiego w XXI w. stał się przyczyną stanowczej reakcji wszystkich podmiotów stosunków międzynarodowych, skierowaną na ochronę potężnego strumienia transportowego, który odbywa się każdego roku na analizowanym akwenie.
Wstęp do algebry z elementami teorii liczb
Niniejsze opracowanie obejmuje materiał z zakresu algebry, algebry liniowej i elementów teorii liczb, jaki był wykładany w latach 2000-2021 dla studentów Wydziału Cybernetyki, Elektroniki i Mechanicznego WAT
Polski Rocznik Muzykologiczny 2006
Piąty tom „Polskiego Rocznika Muzykologicznego” dedykowany Profesor Zofii Helman.
Polski Rocznik Muzykologiczny 2007-2008
Szósty tom „Polskiego Rocznika Muzykologicznego” dedykowany jest Karolowi Szymanowskiemu w siedemdziesiątą rocznicę śmierci oraz Hieronimowi Feichtowi w czterdziestą rocznicę śmierci.
Polski Rocznik Muzykologiczny 2010
Niniejszy tom „Polskiego Rocznika Muzykologicznego” Chopinowi i tym muzykom, którym przyszło żyć na obczyźnie oraz walczyć o niezależność własną i swej sztuki. Artykuły zawarte w niniejszym tomie w większości poświęcone są tytułowym kwestiom naświetlając je z różnych stron, w porządku chronologicznym. Tom kończy zapis wypowiedzi panelowych „Twórca między ojczyzną i obczyzną”. Panel ten wieńczył XXXIX Konferencję Muzykologiczną Związku Kompozytorów Polskich „Ledwie pamiętam... jak w kraju śpiewają” (F. Chopin). Kompozytor na obczyźnie, która odbyła się na Uniwersytecie Muzycznych Fryderyka Chopina w Warszawie w dniach 28-29 maja 2010 roku. Większość materiałów z tej konferencji opublikowano w „Forum Muzykologicznym” 2010.
Polski Rocznik Muzykologiczny 2009
Tom poświęcony pamięci Mieczysława Karłowicza w stulecie śmierci.