Książka poświęcona jest recepcji znanej pracy brytyjskiego biologia ewolucyjnego Richarda Dawkinsa pt. Samolubny gen (ang. The Selfish Gene)
Rozwój, eksploatacja, przechowywanie i ochrona balistyczna środków transportu. Nowe trendy
Rozwój, eksploatacja, przechowywanie i ochrona balistyczna środków transportu – nowe trendy – jest ukierunkowana i powinna dążyć do wyposażenia sił zbrojnych w odpowiednie zdolności transportowe, które będą gotowe w każdym stanie (zagrożenia, kryzysu i wojny) do realizacji zadań, w tym sprawnego przemieszczania osób i ładunków.
Rozwój, eksploatacja, przechowywanie i ochrona balistyczna środków transportu
Mówiąc o rozwoju środków transportu przeznaczonych dla Sił Zbrojnych RP należy mieć na uwadze prowadzenie systematycznego monitorowania tendencji rozwojowych w obszarze pojazdów wojskowych, zarówno w odniesieniu do zabezpieczenia potrzeb wynikających z realizacji obecnych i przyszłych zadań Sił Zbrojnych RP, jak i zadań związanych z udziałem w operacjach wojskowych poza granicami kraju.
Rozwój środków transportu w SZ RP
Siły Zbrojne stoją u progu kluczowych decyzji w zakresie odbudowy potencjału środków transportu.
Z przedmowy ... W tym tomie zebrałem sporą część swoich wypowiedzi wykraczających poza rozważania lub prezentacje językoznawcze, filozoficzne czy też ogólno-światopoglądowe.
Równania różniczkowe zwyczajne. Teoria i zadania
Niniejszy podręcznik dostosowany jest do obowiązujacego na studiach magisterskich w Szkole Głównej Handlowej programu wykładu z analizy matematycznej II.
Rotmistrz Ostrowski czyli część druga dalszych losów Nikodema Dyzmy
(...) Rotmistrz Ostrowski ostatkiem sił podniósł się z kolan i pałającymi od wysokiej gorączki oczyma spojrzał na swojego oprawcę. Podarte i przegniłe już prawie łachmany, w jakich chodził od kilku lat, praktycznie opadły mu na podłogę. Wywołało to salwę śmiechu u zebranych, a Sawczenko obszedł dookoła swoją ofiarę i wykonując zamach nogą niespodziewanie i z całej siły kopnął go po raz drugi w plecy. Ostrowski jęknął, a jego ciało znalazło się pod ścianą. Usłużni wartownicy obozowi przywlekli go i z powrotem rzucili na środek salki przesłuchań. Na twarzy Sawczenki i jego kompanów pojawił się jadowity uśmiech. Po zadaniu kilkunastu razów szpicrutą, po których twarz i ramiona przesłuchiwanego zmieniły się krwawą miazgę, Sawczenko zadał wreszcie pytanie: – Kto to jest Dyzma?! Kto to jest Dyzma i skąd go znasz?! Gadaj, ty ścierwo! (fragment powieści).
Romuald KOŁODZIEJCZYK
Mój adres: Szczebrzeszyn, Szlakówka
Ze wstępu„... Początki dziejów Szczebrzeszyna to prawie same znaki zapytania. Czy przed XIV wiekiem istniał w Szczebrzeszynie gród? Jeżeli istniał, to kiedy powstał, kto i w jakim celu go zbudował? Do jakiego rodu, plemienia należeli jego założyciele? Skąd się wzięła nazwa: Szczebrzeszyn?"
Książka jest próbą zdefiniowania pojęcia i zjawiska tolerancji poprzez wypowiedzi artystyczne, wywiady i działalność twórców, artystów, dziennikarzy, naukowców, organizacje społeczne.
Retoryka artystyczna wobec wyzwań kulturowych, edukacyjnych i pedagogicznych XXI w.
Książka jest próbą zdefiniowania pojęcia i zjawiska tolerancji poprzez wypowiedzi artystyczne, wywiady i działalność twórców, artystów, dziennikarzy, naukowców, organizacje społeczne.