Fotoleksykografia ciekawa i użyteczna
Fotoleksykografia to nowa, szybko rozwijająca się subdyscyplina lingwistyki współczesnej.
Za najkrótszą charakterystykę naszego tomu można chyba uznać tytuł otwierającego go artykułu – Kilka myśli na Jubileusz Profesor Jadwigi Puzyniny.
Teoria i praktyka rozpylaczy o przepływie zawirowanym
W książce omówiono teorię, budowę, obliczenia i projektowanie rozpylaczy o przepływie zawirowanym tj. wirowych, pneumatycznych o przepływie zawirowanym oraz pęcherzykowo-wirowych.
Polska polityka wewnętrzna i zewnętrzna w zwierciadle prasy rosyjskiej (2010–2016)
Książka przedstawia spojrzenie rosyjskich dziennikarzy na polską politykę wewnętrzną oraz zagraniczną w latach 2010-2016
Opuscula Iaponica et Slavica vol. IV
Japonia pociąga badaczy dużymi kontrastami, tym, że harmonijnie współistnieją tam nowoczesne technologie oraz z pietyzmem kultywowane starożytne rzemiosła czy obyczaje. Fascynację budzi piękny język japoński, w którym jak w mozaice splotły się strukturalnie różne języki: starojapoński i chiński.
Prace FILOLOGICZNE. Rocznik. Tom LXXI (2017)
Rocznik Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego poświęcony językoznawstwu
Teatr w działaniu – od juniora do seniora
Publikacja Teatr w działaniu – od juniora do seniora, pomyślana jako poradnik metodyczny, przeznaczona jest dla polonistów, animatorów kultury, pedagogów teatru, nauczycieli, bibliotekarzy, opiekunów społecznych, harcerzy, katechetów oraz wszystkich, którzy chcą doświadczyć powstawania wspólnoty teatralnej oraz przeżyć przygodę z żywym słowem i sztuką teatru.
W monografii Młodzi o języku regionów znalazły się artykuły skupione wokół szeroko rozumianej tematyki regionalnej, których punktem wspólnym jest refleksja naukowa na temat języka.
Równania różniczkowe zwyczajne. Teoria i zadania
Niniejszy podręcznik dostosowany jest do obowiązujacego na studiach magisterskich w Szkole Głównej Handlowej programu wykładu z analizy matematycznej II.
Inspiracją do powstania„Błędów w myśleniu” - drugiej części wydanej w 2015 roku „Sztuki myślenia - było głębokie przeświadczenie autorki, że dopiero świadoma wiedza o błędach, do których mają skłonność wszyscy ludzie, może uchronić przed ich popełnianiem.