Dotknąć głębi + CD

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 884
  • Dostępność: Jest
  • Autor: Romuald HŁOBAŻ
  • ISBN: 978-83-937570-0-8
  • Format / Liczba stron: A5 / 220
  • Oprawa: miękka
  • Wyd. / rok wydania: 1 / 2012
  • szt.
  • 99,00 zł

„Dotknąć Głębi” to nie jest kolejny podręcznik o nurkowaniu, lecz zbiór opowieści jednego z najbardziej doświadczonych nurków w Polsce.

"…pasje odmieniają ludzi, ale głębia robi to wielokrotnie szybciej…"
Romek Hłobaż

Romuald Hłobaż w 20 rozdziałach podwodnych opowieści wspomina wyjątkowe miejsca, nietuzinkowych ludzi i wydarzenia, których był świadkiem podczas 40-letniej pracy zawodowego nurka i instruktora. Czytelnik przyjrzy się najpopularniejszym, a zarazem najciekawszym miejscom nurkowym znajdującym się na terenie Czarnogóry, Chorwacji, Egiptu oraz Polski. Narracja czasami przypomina wydarte strony z pamiętnika, a chwilami zbliża się do powieści przygodowej. Książka jest wzbogacona niepowtarzalnymi fotografiami świata podwodnego autorstwa Ireny Stangielskiej oraz Aleksandra Hłobaża, syna autora, który zdecydował się kontynuować pasję ojca. Czytelnicy „Dotknąć Głębi” będą mogli również obejrzeć dołączone do wydawnictwa 3 filmy, dzięki którym zwiedzą akwen Adriatyku i Morza Czerwonego. Książka została napisana z myślą o nurkach profesjonalnych, rekreacyjnych, jak i ludziach, którzy po prostu interesują się światem podwodnym i przygodą.

Romek Hłobaż o swojej książce:
„Historie o nurkowaniach, użytym sprzęcie, pobitych rekordach i osiągniętych głębokościach to opowieści na przysłowiowe zimowe wieczory. Nie są one jednak tematem tej książki. Zawiera ona, utrzymane w osobistym tonie teksty, powstałe począwszy od 2000 roku. Lekkie, mam nadzieję, w formie, wyrażające – często skrajnie złośliwie – mój osobisty punkt widzenia. Czasami subiektywne i bardzo osobiste wrażenia i uczucia „ wstęp str. 5.

Opinie o książce:

„Romuald Hłobaż wydał blisko 1500 certyfikatów nurkowych, w tym kilka moich, za co jestem bardzo wdzięczna :-) Do niedawna wiedziałam, że jest świetnym instruktorem i ma zapał do tego, żeby bezpiecznie sprowadzać pod wodę kolejnych adeptów nurkowania, ale przede wszystkim - żeby rozbudzać w nich pasję do poznawania podwodnego świata. Teraz dowiedziałam się także, że ma niezwykły dar do opisywania swoich doświadczeń i przygód. Napisał książkę pełną konkretnych porad dotyczących nurkowania, ale też – książkę pełną humoru, dystansu do siebie i tematu. To pozycja zarówno dla tych, którzy dopiero mają zamiar zanurzyć się w Wielki Błękit, jak i dla profesjonalistów. Szczególne uznanie za wiele faktów z historii nurkowania podanych w sposób przystępny i zajmujący. Uwaga, czyta się jak powieść, więc trudno się oderwać. No i siedząc w domu znów przypomniałam sobie, że móc nurkować... to jednak wielki przywilej!”
Martyna Wojciechowska

Poznanie, pasje, szukanie odpowiedzi na pytanie o granice własnych możliwości, czerpanie satysfakcji z drobnych czasem banalnych osiągnięć, kolejne osoby i osobowości. Przeżycia estetyczne ale nie z powodu wyglądu książki jako przedmiotu, a zawartości poetyckiej, emocjonalnej i intelektualnej. To wszystko i wiele, wiele innych doznań spotka Cię podczas lektury książki mojego nurkowego buddy Romka Hłobaża "Dotknąć głębi”
Krzysztof Ibisz

„Dotknąć głębi” Romka Hłobaża to zdecydowanie interesujący eksperyment. Chwila oderwania od rzeczywistości , zapomnienia o bieżących sprawach, a jednak prawdziwa, rzeczywista i konkretna narracja. Dobra książka, czytając niewiele potrzeba by móc przejść w inny wymiar. Momentami sami utożsamiamy się z głównymi bohaterami, stworzonym przez autora w niektórych tekstach. Książka mimo, że napisana jest bardzo prostym i przystępnym językiem zawierająca jednak wiele fachowych informacji. Wszystko w aureoli przygody, odkrywania, poszukiwania, nauki.
Brygida Turowska

Notatka biograficzna autora:
Romek Hłobaż – absolwent AWF w Warszawie, nurek zawodowy i techniczny, instruktor nurkowania wielu federacji, wydał ponad 1500 certyfikatów, wyszkolił 60 instruktorów oraz wielu znanych polskich nurków technicznych. Wyróżniony za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze państwowym odznaczeniem - Medal Komisji Edukacji Narodowej. Odbył w swojej karierze 5000 nurkowań na akwenach całego świata, uczestniczył jako konsultant i nurek zabezpieczający w rekordzie głębokości Polski i innych ciekawych projektach nurkowych. Mając świadomość ryzyka i respekt nie zagłuszony rutyną, głębokość 100 m przekraczał kilkadziesiąt razy a jego wiedza, spokój i opanowanie, wielu pozwoliła na bezpieczny powrót z tej głębokości. Autor filmowych zdjęć specjalnych http://www.filmpolski.pl

 

 

 

Spis treści w formacie PDF
Fragment książki w formacie PDF