Dariusz STARKOWSKI, Krzysztof BIEŃCZAK, Wiesław ZWIERZYCKI
Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy
Przepisy prawne
Tom II, wyd. 2

Dodaj recenzję:
  • 194
  • Waga: 10 kg
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 114,45 zł
Książka zawiera akty prawne stosowane w transporcie drogowym. Dokumenty i kwalifikacje kierowcy w transporcie. Formularze umów i zaświadczeń wymagane przy wykonywaniu przewozu osób lub rzeczy, na podstawie odrębnych przepisów, umów międzynarodowych i konwencji.

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy

Przepisy prawne
Tom II, wyd. 2


Dariusz STARKOWSKI, Krzysztof BIEŃCZAK, Wiesław ZWIERZYCKI

  B5    796 stron    oprawa twarda 

ISBN   978-83-61265-16-0

Książka zawiera akty prawne stosowane w transporcie drogowym. Dokumenty i kwalifikacje kierowcy w transporcie. Formularze umów i zaświadczeń wymagane przy wykonywaniu przewozu osób lub rzeczy, na podstawie odrębnych przepisów, umów międzynarodowych i konwencji. Prawidłowe wypełnianie druków, formularzy i innych dokumentów wymaganych. Przepisy socjalne. Przepisy o czasie pracy i odpoczynku kierowców w transporcie drogowym – specyfika, zasady. Urządzenia rejestrujące samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i czas. Dokumenty w przewozie towarów niebezpiecznych. Ograniczenia i zakazy w ruchu. Bezpieczna odległość między pojazdami. Systemy pobierania opłat za autostrady w Europie. Sankcje za nieprzestrzeganie przepisów w transporcie.
Jest to nowa pozycja wydawnicza adresowana do osób zawodowo związanych z branżą motoryzacyjną, zawodowych kierowców, przewoźników, spedytorów, właścicieli przedsiębiorstw transportowych, ośrodków kształcenia i doskonalenia zawodowego kierowców, organizacji samorządowych i stowarzyszeń transportowo-spedycyjnych. Liczymy na zainteresowanie tym tytułem także uczniów szkół technicznych oraz środowisk akademickich, w tym zwłaszcza studentów kierunków technicznych i ekonomicznych szukających praktycznej wiedzy z obszaru transportu.
Książka ta jest kontynuacją wydanego w 2007 roku tytułu, opracowanego przez specjalistów z Politechniki Poznańskiej, prof. dr hab. inż. W. Zwierzyckiego, dr inż. K. Bieńczaka oraz dr inż. D. Starkowskiego. Publikacja ta zawiera niezbędną wiedzę dotyczącą przepisów prawnych oraz zmian, jakie w nich zaszły po roku 2008. Od roku 2009 każdy kierowca w transporcie drogowym zdaje egzamin państwowy związany z Świadectwem Zawodowym, zgodnym z dyrektywami UE. W podręczniku zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości potrzebne do uzyskania wstępnej kwalifikacji i zdania egzaminu wymaganego do zdobycia świadectwa zawodowego.


Fragment książki w formacie PDF